FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Pytania, które najczęściej zadają nasi klienci

1Czy mieszkanie będzie wyglądało dokładnie tak, jak na wizualizacji?
Wizualizacja jest przygotowana na podstawie konkretnych ustaleń z klientem. Ustalamy styl pomieszczeń, zakres użytych materiałów, wybrane mebli, rodzaj oświetlenia oraz ilość punktów świetlnych. Na podstawie wizualizacji 3D zostanie przygotowane rzeczywiste mieszkanie, więc mogą Państwo oczekiwań, że efekt końcowy nie będzie odbiegał od projektu na wizualizacji. Mogą Państwo porównać opracowane przez nas wizualizacje 3D z realizacją końcową.
2Czy meble pokazane w wizualizacji są dostępne na rynku? Można je kupić?
Staramy się dobierać takie meble, które są dostępne w sklepach lub istnieje możliwość wykonania ich na zamówienie. Oprócz doboru mebli, stosujemy również tę samą zasadę w zakresie materiałów i dodatków dekoracyjnych.
3Czy na wizualizacji można „wstawić” moje zdjęcie z rodziną?
W wizualizacjach ograniczamy się jedynie do prezentacji pomieszczenia, mebli i wyposażenia wnętrza wraz z oświetleniem. Nasze wizualizacje architektury nie uwzględniają wstawiania osób lub zwierząt.
4Jakie parametry mają animacje 3D?
Animacje są przygotowane dla rozdzielczości FullHD (1920x1080 px) przy prędkości odtwarzania 30 klatek na sekundę.
5Jakie elementy wizualizacji mogą być animowane?
Przede wszystkim animacja polega na ruchu kamery wewnątrz projektu tworząc swoisty wirtualny spacer. Dodatkowo jest możliwość animacji zmian w oświetleniu (włączanie lamp lub wędrówka słońca po niebie). W przypadku animacji produktów zazwyczaj pokazujemy zasady działania produktu, czyli rozkładamy lub składamy urządzenie na poszczególne części. Możemy pokazać z jakich elementów składają się np. meble oraz w jaki sposób można je złożyć lub rozłożyć – pokazując poszczególne moduły lub elementy.
6Dlaczego animacje 3D są dłuższe w realizacji?
Animacja składa się najczęściej z kilkuset pojedynczych obrazów wizualizacji, które tworzą całą animację. Wygenerowanie animacji 3D trwa odpowiednio dłużej w porównaniu z pojedynczym obrazem wizualizacji nawet pomimo użycia zaawansowanego sprzętu.
7Ile czasu trwa opracowanie animacji 3D?
Opracowanie typowej animacji 3D trwa około tygodnia lub więcej w zależności od stopnia skomplikowania tematu.
8Ile czasu trwa realizacja filmu?
Realizacja filmu razem z montażem trwa od kilku do kilkunastu dni w zależności od scenariusza oraz koncepcji filmu. Czas realizacji filmu zależy także od obsady, czyli wybranych aktorów czy statystów.
9Jakie etapy obejmuje realizacja filmu?
Szczegółowe informacje dotyczące realizacji filmu wraz z opisem poszczególnych etapów znajdą Państwo tutaj.
10Co obejmuje kompleksowy projekt wnętrza?
Kompleksowy projekt mieszkania czy domu obejmuje nie tylko plany techniczne, ale przede wszystkim wizualizację 3D, ustalenie konkretnych materiałów, które zostaną wykorzystane podczas realizacji, wybór mebli, tkanin, elementów wykończeniowych i dodatków skonsultowany z dekoratorem wnętrz.
11Ile projektów wnętrza prezentują Państwo?
W zależności od oczekiwań klienta, założonego budżetu oraz ustaleń przedstawiamy jeden lub więcej projektów zaaranżowanych wnętrz.
12Czy można zamówić tylko projekt koncepcyjny lub tylko wizualizację?
Istnieje możliwość zamówienia tylko projektu w postaci wizualizacji 3D wnętrza.
13Na jakiej podstawie dokonujemy wyceny projektu?
Wycena projektu zależy od metrażu, rodzaju wykorzystanych materiałów, mebli i zmian, które planujemy wprowadzić.
14Czy Pixels projektuje pojedyncze pomieszczenia domu/mieszkania?
Tak, projektujemy poszczególne wnętrza i aranżujemy wybrane pomieszczenia. Możemy przygotować tylko projekt kuchni lub aranżację salonu, albo zaprojektować pokój dziecinny czy sypialnie. Aranżujemy także nowoczesne łazienki, adaptujemy poddasza do zamieszkania oraz organizujemy przestrzeń funkcjonalną tworząc projekty pomieszczeń przeznaczone na pralnię, spiżarnię oraz inne.
15Czy Pixels projektuje małe mieszkania?
Oczywiście, realizujemy projekty aranżacji wnętrz w małych mieszkaniach. Małe pomieszczenia ze względu na niewielki metraż należy odpowiednio zagospodarować i zaaranżować w taki sposób, aby oprócz powierzchni funkcjonalnej uzyskać wygodną przestrzeń i dostosować ją do wymagań i potrzeb wszystkich domowników.
16Czy Pixels projektuje wystrój biur?
Tak, Pixels świadczy kompleksowe usługi aranżacji wnętrz. Projektujemy i aranżujemy biura niezależnie od ich powierzchni.
17Kiedy umawiamy się na pierwsze spotkanie?
Zachęcamy do umówienia się na spotkanie z naszym dekoratorem wnętrz celem ustalenia koncepcji i omówienia poszczególnych aspektów projektu.
18Czy pierwsze i kolejne spotkania mogą odbywać się w miejscu inwestycji lub u Klienta w mieszkaniu/domu?
Oczywiście istnieje taka możliwość. Zapraszamy Państwa do współpracy obejmującej projektowanie, aranżacje i wizualizacje 3D, realizacje filmów oraz animacje 3D. Zasięg naszego działania: Włocławek, Bydgoszcz, Płock, Toruń, Warszawa, Łódź i okolice. Działamy na szerokim terenie, tzn. oferujemy usługi na terenie województwa mazowieckiego, kujawsko-pomorskiego i okolic.
19Ile czasu czeka się na poszczególne etapy projektu?
Poszczególne etapy projektu zależą od indywidualnych ustaleń z klientami. Zazwyczaj opracowujemy plan działań w zakresie współpracy wyznaczając poszczególne etapy działań i realizując go zgodnie z założeniami. Wizualizacje 3D architektury wnętrz oraz animacje 3D tworzymy po szczegółowych ustaleniach z klientem, natomiast realizacje filmowe zależą od kolejnych procesów i ich akceptacji przez klienta.
20Czym jest inwentaryzacja oraz kiedy się odbywa?
Inwentaryzacja polega na przygotowaniu planu pomieszczeń z uwzględnieniem układu ścian i okien, wielkości pomieszczeń, rozkładowi pionów wodno-kanalizacyjnych, gniazdek elektrycznych i wyciągów wentylacyjnych. Proces inwentaryzacji obejmuje pomiary wnętrz i ścian, konsultacje z projektantem odnośnie ścian konstrukcyjnych, infrastruktury i innych elementów wnętrza. W zakresie inwentaryzacji opracowujemy dokumentację zdjęciową i techniczną.